تاثیر پسوند دامنه بر سئو

تاثیر پسوند دامنه بر سئو

شاید شما هم با این اتفاق روبرو شده باشید که به هنگام رفتن به شرکت های طراحی سایت و ثبت دامین به شما توصیه می کنند که کدام پسوند را ثبت کنید.

و معتقدند که آن تاثیر خوبی روی سئو سایت دارد. در این مقاله به صورت کلی می خواهیم تاثیر انتخاب پسوند دامنه را روی سئو سایت بررسی کنیم.

پسوند دامنه به صورت مستقیم هیچ تاثیری بر روی seo  ندارد. پسوند ها گاهی محدودیت دارند مثلا با دامنه ir  نمیتوانید از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کنید و .. 

انواع پسوند دامنه و کاربرد آن

حتما هنگام ثبت دامین سایت متوجه شده اید که پسوند های زیادی چون com ، ir، net ، org و… وجود دارد که شاید شما سر در نیاورید که چه فرقی با هم دارند به بررسی آنها می پردازیم .

پسوند دامنه com

این پسوند دامنه بین المللی است و تمام شرکتها و ارگانها و سایت های شخصی می توانند از آن استفاده کنند. کام برگرفته از company است.

پسوند دامنه ir 

همانطور که می دانید ir برگرفته از کلمه iran  است و به این معناست که این پسوند دامنه مربوط به سایت های ایرانی است. پس اگر شما می خواهید یک دامنه ایرانی ثبت کنید گزینه خوبی است.

پسوند co

این پسوند هم برای سایت های مربوط به شرکت ها است اما محبوبیت آن خیلی کمتر از com است.

پسوند دامنه org 

این پسوند دامنه هم برای ارگانها و سازمان ها می باشد.

پسوند دامنه net

در زمان قدیم این پسوند برای سایت های مربوط به شرکت های شبکه استفاده می شد اما حال می تواند برای هر فعالیتی استفاده شود.

تاثیر پسوند دامنه بر سئو

باید به شما بگوییم که پسوند com به دلیل اینکه بین المللی است و در همه جای جهان از آن استفاده می شود باعث می شود که بازدید کنندگان زیادی حتی انگلیسی وارد سایت شما شود پس اگر به دنبال جذب بازدید کننده زیاد هستید این پسوند خوب است.

اما اگر می خواهید بین سایت های ایرانی رقابت کنید پسوند ir مناسب کار شما است. به نوعی باید بگوییم که حتی می توانید با این پسوند دامنه و تولید محتوا و خرید بک لینک خوب یک سایت خوب با رنک بالا داشته باشید.

این نکته را هم به شما بگوییم که دامنه هایی با پسوند .tk ‎‏ و ‏‎ .cf‎و ‏‎.ga‎‏ نیز وجود دارند که کاملا رایگان هستند که می توانید برای آزمایش و تست قالب سایت ثبت کنید اما به هیچ وجه برای انجام یک سایت حرفه ای از آنها استفاده نکنید.

نت شو توصیه میکند از دو دامنه com  و ir  استفاده کنید. به صورت همزمان این دو دامنه را برای برندتان در اختیار داشته باشید. و از یکی به عنوان دامین اصلی و از دیگری به عنوان پارک دامین استفاده کنید . تا مخاطبان با این ۲ پسوند به وبسایت شما برسند.

با تشکر / نت شو / طراحی سایت شرکتی – طراحی سایت فروشگاهی – طراحی سایت شخصی