خطاهای وب در طراحی سایت

خطاهای وب در طراحی سایت

تنها طراحی یک سایت کافی نیست و شما باید بتوانید خطاهای بزرگی که در سایت شما وجود دارد برطرف کنید. توجه کنید که وجود خطاهای بزرگ باعث می شود که کاربران زودتر از آنچه تصور کنید از سایت شما بروند که همین عامل باعث افت شدید سایت شما در نتایج جستجو موتورهای جستجوگر چون گوگل می شود.

در این مقاله از نت شو  شما را با خطاهای بزرگ وب آشنا می کنیم سعی کنید آنها را برطرف کنید تا بازید سایت شما بالا برود.

جستجوی عالی و مناسب

همیشه برای کاربران سایت شما ممکن است یه سری کلمات وجود داشته باشد که نتوانند در سایت پیدا کنند. و حتی به دلیل تعداد زیاد مقالات حوصله پیدا کردن تک تک مقالات نداشته باشند. پس حتما یک قسمت جستجو برای سایت می تواند باعث سهولت در پیدا کردن آنچه در ذهن داشته باشند شود.

عدم تغییر رنگ لینک ها

برای اینکه کاربران و بازدید کنندگان سایت بتوانند از لینک هایی که در سایت می گذارید استفاده کنید. سعی کنید که رنگ آنها را از دیگر متن های داخل سایت جدا کنید. طوری که بتوانند سریعا بفهمند که آن عبارات لینک هستند.

وجود متن در فایل های pdf

حتما برای شما هم پیش آمده است که برای سرچ کلمات کلیدی خود در موتورهای جستجوگر وارد سایت هایی می شوید که متن داخل فایل pdf وجود دارد. شک نکنید که این بدترین حالت برای بازدید کنندگان است زیرا ممکن است ابزاری برای خواندن فایل های پی دی اف نداشته باشند.

وجود فونت های نامناسب

سعی کنید هنگام طراحی سایت به طراحان سایت بگویید که از فونت های زیبا و استانداراد در قالب سایت استفاده کنند که باعث جذب بیشتر کاربران می شود. و همین عامل باعث می شود که در هنگام مطالعه متن ها خسته نشوند.

استفاده از عناوین مناسب صفحات

حتما هنگام نوشتن مقالات و مطالب سایت سعی کنید عناوین صفحات را به درستی بنویسید. و حتما با استفاده از  درج کلمات کلیدی داخل آن باعث سرچ زیاد آن توسط گوگل شوید. توجه داشته باشید پس از ایندکس شدن سایت در گوگل این عناوین در ورود بازدیدکنندگان به داخل سایت شما خیلی تاثیر دارد.

پاسخگویی به سوالات

حتما سعی کنید محلی را برای کاربران ایجاد کنید تا بتوانند سوالات خود را از شما بپرسند و در عین حال سعی کنید در سریعاترین زمان ممکن پاسخ آنها را بدهید.

استفاده از پنجره جدید

خیلی از وبمسترها سعی می کنند با ایجاد پنجره های جدید زیادی سعی در افزایش زمان ماندن کاربران در سایت کنند. که این کار کاملا اشتباه است. سعی کنید با ایجاد طرحهای گرافیکی زیبا آنها را جذب سایت  کنید.

 

با تشکر / نت شو – طراحی سایت شرکتی