زبان برنامه نویسی در طراحی سایت

زبان برنامه نویسی در طراحی سایت

شما برای طراحی سایت نیاز به یکی از زبان های برنامه نویسی دارید. یکی از این زبان‌ها که نسبت به سایر زبان‌ها از رتبه خوبی برخوردار است زبان پایتون می‌باشد,که شرکت‌های بزرگی مانند گوگل و یوتیوب نیز از آن برای طراحی سایت و شبکه استفاده می‌کنند.

مهمترین ویژگی این زبان برای طراحی سایت ساده و روان بودن آن می‌باشد وهر برنامه‌نویسی که از کد‌های پایتون استفاده می‌کند به زیبایی و نظم این کد‌ها اعتراف کرده است.

مهمترین دلایل استفاده اززبان پایتون‌: کاربرانی که از سایت شما بازدید می‌کنند نیازهای متفاوتی دارند پس شما باید از یک زبان برنامه‌نویسی برای طراحی سایت‌ استفاده کنید که قابلیت پاسخگویی به تمام نیازهای کاربران را داشته باشد.

 سادگی

این زبان به حدی منظم و ساده نوشته شده که بیشتر شبیه به یک متن انگلیسی ساده به چشم می‌آید تا کد‌های برنامه‌نویسی برای یک برنامه یا طراحی سایت که این ویژگی بزرگ‌ترین وجه تمایز پایتون با سایر زبان‌های برنامه‌نویسی می باشد زیرا به جای درگیر کردن برنامه‌نویس با جزئیات به برنامه‌نویس کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری کار خود را پیش ببرد.

شیب کم منحنی یادگیری

زبان پاتیون به علت سادگی، شیوایی در خواندن کد‌های آن و همچنین متن باز بودن و رایگان بودن اطلاعات و کتابخانه‌های آن باعث می‌شود که یک برنامه‌نویس به راحتی با این زبان کار کرده و در طراحی سایت خود از این زبان استفاده کند.

سطح بالا بودن

این زبان از سطح بالایی برخوردار بوده به همین منظور برنامه‌نویس درگیر مسائل خورد مانند مدیریت حافظه نمی‌شود.

قابل حمل بودن

به علت باز بودن متن در این زبان می‌توان از آن در بسیاری از پلتفرم‌ها استفاده نمود. این زبان پلتفرم‌هایی شامل، ویندوز و لینوکس تا اندروید و آی او اس و… را پشتیبانی می‌کند برای اجرایی شدن آن بر روی هر یک از پلتفرم‌ها کافی است تغییرات کوچکی در سورس برنامه اعمال شود.

توسعه پذیری

بزرگترین عیب زبان پایتون سرعت پایین آن در اجرای برخی کد‌ها می باشد که برای حل این مشکل می‌توان کد‌های مربوط به آن برنامه یا قسمت را به زبانی به غیر از پایتون نوشت و کد آن قسمت را درون کد‌های پایتون قرار داد تا باعث بالا رفتن سرعت آن شد.

جای پذیری

این زبان علاوه بر اینکه میتواند سایر کد‌ها را در خود جای دهد, توانایی نوشتن کدهای جدیدی را دارد که می‌توان از آن در سایر زبان ها استفاده نمود و امکانات اسکریپتی که به وسیله زبان پایتون به وجود می‌آید را به آن اضافه نمود.

همه کاره

زبان برنامه‌نویسی پایتون یک زبان همه کاره است و می‌توان برای طیف وسیعی از موضوعات نظیر طراحی سایت و شبکه  برنامه نویسی استفاده کرد.

 شیوایی زبان پاتیون

زبان پایتون به علت شیوایی زیادی که دارد مانند مطالعه زبان انگلیسی است و درک کد نویسی‌های انجام شده توسط آن بسیار آسان است.

 

با تشکر / نت شو