چگونه فروشگاه اینترنتی تاثیرگذاری داشته باشیم؟

چگونه فروشگاه اینترنتی تاثیرگذاری داشته باشیم؟

ابتدا باید به تعریفی از یک فروشگاه اینترنتی تاثیر گذار برسیم. این مورد نباید از دید ما به عنوان وبمستر تعریف شود. باید این مورد از دید مشتری تعریف گردد و خود را جای مشتری بگذاریم که چه فروشگاهی از نظر او یک فروشگاه اینترنتی تاثیرگذار است.

در ادامه مطلب به مواردی اشاره می کنیم که با رعایت آنها می توان یک فروشگاه اینترنتی تاثیرگذار داشت…

اول اینکه هدف گذاری سایت باید رفع نیازهای کاربران باشد. باید ابندا ببینید کاربرای شما دنبال چه مواردی هستند؟ آیا سرگرمی، مقالات مقایسه و یا موارد جذاب دیگری را دنبال می کنند؟

سپس در صدد رفع خواسته های انها برآیید. شرایطی باید مهیا کنید اطلاعات مورد نظر را به راحتی از طریق سرفصلهای مشخص و مرتب بتوانند بدست بیاورند. فونت ها نیز ریز و درشت نباشند و مناسب باشند.

رنگ بندی سایت خیلی در طراحی سایت مهم است و باید رنگ پپس زمینه چشم مخاطب را خسته نکند و از طرفی کنتراست رنگ پس زمینه و متن نوشته ها مناسب باشد.

راهنماهای مسیریابی در سایت نیز باید در جای مناسب قرار گیرد تا کاربر راحت بتواند از سایت استفاده کند. مسیر دهی صفحات سایت شما به یکدیگر می تواند رمز موفقیت فروشگاه اینترنتی شما باشد.

تصاویر مناسب نیز می توانند به برندسازی سایت شما کمک کنند. تصاویر خوب می تواند مخاطب را جذب کرده و به کاربر ثابت سایت شما تبدیل نماید.  مطالب رندم  در سایت و کلا سایتهای خیلی شلوغ، مخاطب را گیج و عصبی کرده و از سایت فراری می دهند. از این رو اطلاعات سایت باید بصورت طبقه بندی و در قسمت های مشخص مرتب شوند.

مورد آخر نه تنها برای سایتهای فروشگاهی بلکه برای همه سایتها اهمیت دارد. سایتهای سنگین که دیر و کند بارگزاری می شوند، گه معمولا پر از کدهای جاوا اسکریپت هستند، یا تصاویر پرحجم دارند، معمولا کاربر را کلافه کرده و فراری می دهند. برای سایت فروشگاهی که قصد درآمد زایی دارد، اجتناب از کند بودن بارگذاری یک اصل اساسی است.

در این مطلب سعی کردیم در حد امکان و موارد اصلی برای داشتن یک سایت فروشگاه اینترنتی تاثیرگذار را خدمتتان ارائه دهیم. توجه داشته باشید این موارد تواما می توانند یک سایت فروشگاهی اینترنتی را به موفقیت برسانند. یکی از موارد نمی تواند به تنهایی کاری از پیش ببرد.

پس سعی کنید با رعایت همزمان همه موارد فوق سایت فروشگاه اینترنتی خود را از نظر مخاطب که می تواند خریدار بالقوه کالا یا خدمات سایت فروشگاهی شما باشد، یک سایت تاثیرگذار گردانید.

برای هر محصول ( مزایا و معایب) کامل درج شود- امکان درج نظر در زیر محصولات وجود داشته باشد – عکس های مختلف از محصول – قیمت ویژه سایت شما با ارایه تخفیف و مقایسه شرایط گارانتی و …

با تشکر / نت شو – طراحی سایت فروشگاهی