نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

برای طراحی هرنوع سایتی با هر نوع کاربری خاصی نکاتی ویژه باید در نظر گرفته شود تا اهداف ترسیم شده برای آن نوع سایت محقق گردد.

در مورد سایت فروشگاهی نیز چنین است. سایت فروشگاهی قطعا باید بتواند یک ویترین خوب برای محصولات و خدمات شرکت باشد. از این رو نکاتی در این مطلب ذکر می نماییم که به موفقیت طراحی سایت فروشگاهی کمک می نماید.

در طراحی سایت فروشگاهی خوب است از ویدئوها و تصاویر واضحی که جزئیات دقیق محصول را اعم از جنس، سایز و برند را همراه با توضیحات جزئی و دقیق ارائه می نمایند استفاده شود.

تصاویر از زوایای مختلف محصول را در صفحه توضیحات آن محصول قرار دهید. اگر بتوانید نمای 360 درجه محصول را داشته باشید نور علی نور است.

این مورد باعث می شود که کاربر بتواند نظر بهتر و اعتماد بیشتری به محصول پیدا کند و قبل از خرید مطمئن شود. بهتر است محصولات مشابه را نیز در صفحه مربوط به هر محصول نمایش دهید.

زیرا ممکن است یک کاربر از خرید محصول مورد نظر منصرف شود . ولی با دیدن محصولات مشابه در آن صفحه، محصول دیگری از سایت شما را خریداری کند.

قسمت جستجو بخش ضروری سایت های فروشگاهی است. این قسمت باید در محلی در معرض دید قرار گیرد. گوشه سمت راست صفحه برای این قسمت مناسب است . مشتری باید بتواند محصول مورد نظرش را در سایت شما جستجو کند.

اگر سایت فروشگاهی شما، چندین محصول دارد، حتما منوی شما باید یوزر فرندلی یا مناسب سازی شده برای کاربران باشد. از این رو یک منوی اصلی که گروه های کلی را شامل می شود مانند گروه لوازم آرایشی، لوازم الکترونیکی و مبلمان باید ایجاد کنید .

سپس زیر هر یک از گروه های اصلی یک مگا منو ایجاد شود که محصولات هر دسته زیر آن طبقه بندی شوند و از هر صفحه ای از وبسایت بتوان به راحتی به هر نوع محصول دیگری راهیابی نمود.

پروسه و فرآیند خرید را برای کاربران سایتتان ساده کنید. برخی خریداران ممکن است با اینترنت و رایانه زیاد آشنا نباشند و فرآیند پیچیده خرید، آنها را منصرف کند.

بسیار از کهنسالان نمی توانند بعلت کهولت سن از منزل برای خرید خارج شوند . با یک فرآیند آسان خرید اینترنتی، سایت شما می تواند محل خرید مناسبی برای آنها شود.امکان قرار دادن محصولات انتخاب شده در سبد خرید برای یک کاربر در پروفایلی که در سایت شما ایجاد می کند، پروسه خرید را برای او ساده می کند. از این موردنیز غافل نشوید.

پشتیبانی آنلاین و چت همزمان با پشتیبان سایت می تواند کاربران مردد را به خرید ترغیب کند. می توانید برای اعتماد بیشتر کاربران یک خط تلفن پشتیبانی دائما پاسخگو را نیز در نظر بگیرید.

با تشکر / نت شو – طراحی سایت فروشگاهی