پیشنهاد برای طراحی فوتر

پیشنهاد برای طراحی فوتر

اگر فوتر سایت حرفه ای و هدفمند باشد میتواند مشتریان بیشتری جذب کند با نت شو در این باره بیشتر بدانید  ….

یکی از پر اهمیت ترین مکان ها در طراحی سایت شما، فوتر است. احتمالا مناسب ترین قسمت طراحی سایت و یا اثرگذار ترین قسمت یک طراحی سایت نباشد، ولی محلی است که مخاطبان سایت به طور تکراری به دنبال داده هایی از شما و کسب و کار تان می‌گردند.

طراحی فوتر در طراحی سایت را ساده بسازید

این نمونه یک از مولفه‌های کلیدی است. طراحی ساده در این قسمت از طراحی سایت خیلی اهمیت دارد. از مولفه های ساده، محیطی خالی زیاد و طرح بندی هدفمند استفاده نمایید.

لینک گذاری به مطالب طراحی سایت

دو نمونه  از لینک‌های پراهمیتی که بایست در فوتر طراحی سایت بگذارید، صفحه‌های “راجع به ما” و “تماس با ما” است. مخاطبان سایت می‌خواهند بدانند که شما چه کسی هستید و نام تجاری شرکت و یا طراحی سایت شما راجع به چیست. پیدا نمودن این داده‌ها را در فوتر سایت ساده طراحی کنید.

گذاشتن داده‌های تماس در فوتر طراحی سایت‌ها

افزون بر اینکه بایست در قسمت طراحی سایت، لینک صفحه “تماس با ما” را بگذارید، بایست داده‌های تماس خلاصه‌ای هم در این قسمت وارد نمایید.

گذاشتن هشدار قانون کپی رایت

این متن کوتاه می‌تواند نجات قسمت طراحی سایت و کسب و کارتان باشد.  قانون کپی رایت می‌تواند با نمادی به شکل “S” نمایان شود. باقی نمونه‌های می‌تواند دربردارنده سال انتشار و نام دارنده حق کپی رایت باشد.

گذاشتن دکمه دعوت به مشارکت در فوتر طراحی سایت

می‌توانید یک باکس برای ثبت نام در روزنامه الکترونیکی سایت بگذارید و یا آن‌ها را به دنبال نمودن شما در شبکه‌های اجتماعی دعوت نمایید. ارزش این محیطی‌های قابل کلیک را از یاد نبرید.

از مولفه‌‌های گرافیکی در فوتر طراحی سایت خود استفاده نمایید

به جای اینکه این جمله را در فوتر سایت بگذارید “ما را در FACEBOOK/ TWITTER دنبال نمایید”، از آیکون‌‌هایی برای این نمونه‌ها استفاده نمایید. می توانید از مولفه های آیکونی کوچکی برای لینک‌های نظیر نقشه یا تعداد تلفن و غیره استفاده نمایید.

مراقب کنتراست و قابل خواندن بودن مطالب فوتر طراحی سایت باشید

رنگ‌هایی با کنتراست بالا گزینش نمایید، نظیر پشت سر شیوهن با متن مشکی و یا پشت سر تیره با متن سفید. از رنگ‌های گوناگون و یا فونت‌های گوناگون در این قسمت از طراحی طراحی سایت استفاده ننمایید.

تم طراحی سایت کلی بایست در فوتر سایت هم وجود داشته باشد

از نمونه‌هایی در فوتر استفاده ننمایید که با هدف و حالت طراحی سایت هم خوانی نداشته باشد. در ابتدای کار طراحی سایت به این نمونه فکر نمایید تا طراحی فوتر نظیر طراحی سایت کلی شما باشد.

به سایز کوچک فوتر طراحی سایت فکر نمایید

فوتر طراحی سایت طبیعتاً دارای گزینه‌های کوچکی است. تنها مراقب باشید تا این سایز ها خیلی هم کوچک نباشند. متن موجود در فوتر، می تواند اندکی سایز کمتری از متن طراحی سایت اصلی داشته باشد.

استفاده از محیطی خالی

محیطی خالی موجود در فوتر طراحی سایت خیلی اهمیت دارد. محیطی خالی کافی، قسمت فوتر را نسبت به قسمت های دیگر طراحی سایت متمایزتر می‌سازد.

سلسله مراتب را در فوتر سایت رعایت نمایید

داده ها استاندارد نظیر قانون کپی رایت، در کوچک ترین میزان ممکن در این قسمت از طراحی سایت قرار می گیرد تا نمونه های پراهمیت دیگر، مجال خودنمایی داشته باشند.

به یک زیر مجموعه در فوتر فکر نمایید

آیا فوتر تان خود هم به فوتر کوچکی نیاز دارد؟ برای افزودن لایه بیشتر به طراحی سایت خود به این قضیه فکر نمایید. زیر مجموعه فوتر، مناسب ترین مکان برای ایجاد سلسله مراتب اضافه است.

 

با تشکر / نت شو مرکز تخصصی طراحی سایت شرکتی – طراحی سایت فروشگاهی